תמרדה – ERTEVÉ

תמר רדה משיקה אלבום שלישי בשם ׳ERTEVÉ׳, השם שניתן לה בלידה.
אלבום זה מבטא השלמה עם הזהות האתיופית, המורשת העדתית והשפה הראשונה של תמר – אמהרית. הוא מורכב משמונה קטעים, רובם גרסאות לשירי עם אתיופיים.

׳ERTEVÉ׳ הוא התפתחות אישית ומוזיקלית, אשר ממקמת את המורשת בלב העניין. הקטלוג העשיר של תמר עד כה היה מחובר לגרוב אפריקאי ושם דגש על השפה העברית. אלבום באמהרית הוא בחירה לבטא את הזהות המשולבת של תמר – לחגוג את כל הצדדים והזהויות שלה. הוא חוגג את שמה המקורי, הלא מסונן שספוג באושר ובעושר.

השלמה זאת התאפשרה בזכות אביה – טזרה רדה ז״ל, שדרש לנצור את השורשים האתיופים גם בביתם בישראל, בתקווה שהם יצמיחו עוד דורות שיחגגו את המורשת לצד התרבות המקומית. בשנה בה תמר סיימה את לימודיה בבית הספר למוזיקה ׳רימון׳, אביה נפטר. זו הייתה הפעם הראשונה שהיא שרה את שיר העם ׳אבבי יהוי׳, שמשמעותו פריחה חדשה.

האלבום ׳ERTEVÉ׳ הוא אלבום של קבלה: עברית ואמהרית, אתיופיה וישראל, ישן וחדש – הוא ספוג בכל טוב. הוא גם ERTEVÉ, וגם תמר.

שלושת הסינגלים מתוך האלבום – BUNA, A’ND ETHIOPIA ו-HOYA HOYE, כבשו את הפלייליסטים המרכזיים בספוטיפיי ואפל מיוזיק, וזכו לתשומת לב מתחנות הרדיו המובילות. שני אלבומיה הקודמים זכו גם הם לביקורות אוהדות, והביאו את תמר להופיע עם מיטב המוזיקאים בישראל (אהוד בנאי, אריאל הורוביץ, עידן רייכל, אסתר רדא ודורון טלמון) ולכמה מהפסטיבלים המובילים בישראל (הפסנתר, סגידאידה, אינדינגב, הולגאב, פסטירייכל, הצלילים בעיר העתיקה, 20 שנה למאיר אריאל ועוד).

קרדיט צילום: מיכאל ליאני

קבלו תזכורת!

האירוע בכניסה חופשית. מוזמנים להשאיר פרטים ונשלח לכם תזכורת לקראת האירוע :)