הונדרטוואסר! אמנות ועיר, גגות וטבע

*****האירוע מלא*******
נשמח מאוד לראותכן.ם באירועים הבאים (:

פרידנסרייך הונדרטוואסר (Friedensreich Hundertwasser, 1928-2000) היה אמן בולט, אדריכל ופעיל סביבתי יהודי-וינאי.
במהלך חייו הוא היה מפורסם ביותר ונערץ על סגנונו הנאיבי והצבעוני ועל מחויבותו לענייני סביבה. בין יתר הישגיו האקטיביסטיים והאמנותיים, הונדרטוואסר היה מחלוצי הגגות הירוקים בעולם. עם זאת, על אף שזכה להציג את עבודותיו בבמות החשובות ביותר בעולם – המסרים והרעיונות הסביבתיים שניסה להעביר קצת נשכחו ומעולם לא הוצגו כמשנה סביבתית סדורה.

ההרצאה באה להציג פילוסופיה סביבתית אשר רואה בהונדרטוואסר מקור השראה חשוב ומשמעותי.
יתרה מכן, בעוד שהפילוסופיה הסביבתית דנה (בעיקר) בקשר בין האדם לבין עולם הטבע 'הפראי', הונדרטוואסר מאפשר לנו לגשת בצורה עדינה אך ביקורתית ומרתקת למחשבות על ערכים סביבתיים והקשר בין האדם לעולם הטבע דרך החוויה האורבנית.

ההרצאה מבוססת על מחקר מעמיק בארכיון של הונדרטוואסר, ראיונות עם חברים ודיירים בבניינים שתכנן וניתוח פילוסופי של ציורי וכתביו.

 

ד"ר ניר ברק הוא מרצה בחוג לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון בנגב. ברק עוסק בתיאוריה פוליטית עכשווית – בזיקה לפוליטיקה סביבתית, ופוליטיקה עירונית. מחקרו הנוכחי מתמקד באוטונומיה עירונית ובקשר בין אזרחות עירונית לאזרחות לאומית על רקע עליית כוחן של ערים בפוליטיקה בינלאומית ועלייה בדרישותיהן של ערים ליותר אוטונומיה פוליטית מהמדינה. מחקריו הקודמים עסקו בהיבטים פילוסופיים, פוליטיים וחברתיים של קיימות עירונית.

האירוע מלא

האירוע בתפוסה מלאה