אירוע פתיחת תערוכה "נשות הדבש"

תערוכת צילום דוקומנטרית, המלווה את נשות הפרויקט לאורך שנה החל מתקופת הלימוד ועד ליקוט הדבש.
מבעד לצילומים, מתגלה נופה של מזרח ירושלים לצד רגעים אותנטים מחייהן של נשים ודבורים עמלות.

"נשות הדבש" הוא שמה של קבוצת הנשים אשר עברה הכשרה לגידול דבורים בגישה ביודינאמית בהנחיית יוסי אוד, החל משנת 2019. הקבוצה מהווה את ליבו של מרכז סינסילה שבמזרח העיר, והתגבשה לקהילה מיוחדת ויוצאת דופן אשר חברותיה מגדלות כוורות על גגות, מרפסות וחצרות.

הצילומים שבתערוכה הם תיעוד של המפגש – מצד אחד נמצאות נשות קואופרטיב מגדלות הדבורים של סינסילה' המונות כיום כ-130 נשים המגיעות מרביתן משכבות האוכלוסייה המוחלשות ביותר, נשים שמעולם לא התנסו בעבודה מחוץ לבית. מן הצד השני נמצאות מיליוני הדבורים שעברו להתגורר במזרח ירושלים כחלק מהפרויקט, כ-20-50 אלף דבורים בכל כוורת שמדי יום עוזבות את ביתן ועוברות מפרח לפרח במרץ בכל שעות האור.

מפגש זה הוא אבן דרך חשובה בהפיכת העיר לירוקה יותר, ויתרה מכך – הוא משמש ככלי אפקטיבי להעצמה כלכלית ופיתוח יזמות בקרב הנשים.

הצלמת והיוצרת הדוקומנטרית העצמאית עדי סגל, התלוותה אל אותן הנשים ותיעדה ברגישות וסקרנות את פעולתן ואת תהליך היצירה של הדבש מתחילתו ועד סופו.

סגל הינה בעלת עניין מיוחד בפרויקטים העוסקים בסוגיות חברתיות, פוליטיות ואקולוגיות. בעשור האחרון חיה ופועלת בקיבוץ צבעון אשר בגליל העליון ומתעדת היבטים שונים של החיים בפריפריה החברתית והגאוגרפית. תמונותיה הוצגו במוזיאונים וגלריות בארץ ומגזינים ברחבי העולם.

התערוכה ״נשות הדבש״ היתה מועמדת לפרס היוקרתי לצילום נשי אקטיביסטי על שם מרלין סטפורד.

www.adi-segal.com

התערוכה בתמיכת קרן ברכה, הקרן לירושלים וחברת אפסון.

קבלו תזכורת!

האירוע בכניסה חופשית. מוזמנים להשאיר פרטים ונשלח לכם תזכורת לקראת האירוע :)