היללה

היללה יוצרים מוזיקה פולקלורית מקורית, עם זמן ותנועה ייחודית משלה. ההופעה שלהם מתפתחת כמו סיפור מיתולוגי שמסופר על ידי מספר סיפורים, או כמו התכנסות בבית תפילה שבו מרחב הזמן הוא אחר. לשירים יש זיקה בלתי ניתנת להכחשה לכישוף הבלתי נגמר של האדמה – עשב, ים, סלע, ברקים ורוח. הלהקה מבצעת את הלחנים והשירים של ניתאי קלי, סולן הלהקה.
השירים זוכרים. אהבה, געגועים והיפרדות. כישלון, זעם וצחוק. הם זוכרים עקבות של פרסות וכפות שעירות שהוטבעו מתחת לכבישים ואתרי הבנייה. הם זוכרים יללה, שנשמעת בחורשה ובסופרמרקט, בשדות ומתחת לבלטות, ונותנים לה קול ופנים. מזיכרון זה, זורם דם חדש בתאי הלב.

׳ארץ ערבה׳ הוא אלבום הסטודיו השני של היללה, והאלבום הראשון של ההרכב בעברית.
השירים החדשים לא נשמעים כמו שום דבר שהלהקה יצרה קודם לכן, הם נושאים את חותמו של העוד כמו גם את המוסיקה המזרחית מאיראן וטורקיה ועולם הפיוט העברי.

היללה נודדת בעולם עם הסאונד הייחודי שלה: מוסיקה ופואטיקה מיתית, מקהלה שמושפעת מהגרוב השחור של הגוספל, הפסנתר של רחמאנינוף, ומהחצוצרה של איברהים מאאלוף הלבנוני.
היללה השתתפו בשלל פסטיבלים בארץ ובחו"ל (פיוז'ן ורודלשטט בגרמניה, Floating Castle בסלובניה, "מקודשת" ואינדיגנב", פסטיבל הפסנתר בישראל ועוד).

לעמוד הפייסבוק | ספוטיפיי | אתר

 

 

קבלו תזכורת!

האירוע בכניסה חופשית. מוזמנים להשאיר פרטים ונשלח לכם תזכורת לקראת האירוע :)