על הפסטיבל

גג עדן עכשיו!

פסטיבל ״גג־עדן״ לתרבות גגות חדשה מזמין את תושבי ותושבות העיר לגלות מחדש את המרחב העצום שמעל ראשנו – ויחד עם ״חלוצי הגגות״ לחלום וליצור את השכבה המשלימה של העיר. כל הידע, הטכנולוגיה והניסיון כבר קיימים כדי שנפריח את יריעות הביטומן השוממות של ״מדבר הגגות״ שמעלינו ונהפוך למרחב ירוק, יצירתי ויצרני. השראה לא חסרה – אז למה אנחנו ממתינים?

כשהערים מצטופפות – עולים על הגגות!

השנה משתתפים בפסטיבל גגות מרתקים מכל רחבי ירושלים שבהם תוכלו לבקר במגוון עצום של ארועים ומופעים, מיטב מורי הדרך יובילו סיורים אל גגות ידועים וחבויים, בערב אחד נקים בית קולנוע לאור ירח והחגיגה כולה תסתיים בטקס ״עליית הגג״ בשיתוף הישיבה החילונית.

גם השנה נקיים במקביל לאירועי הפסטיבל את ״כנס חלוצי הגגות״, שאליו מגיעים מובילי התחום בישראל ואורחים מחו״ל. מעבר לעשייה שכבר מתקיימת בשטח, הכנס קורא לרשויות ולגופי הממשל לקדם באופן אקטיבי מדיניות תכנון ולעודד את המשך הקמת גג העדן העירוני.

ב־6 ביוני, תאריך פתיחת הפסטיבל, נצטרף אל כ־70 ערים נוספות ברחבי העולם שבהן מציינים את ״יום הגגות הירוקים העולמי״ מדי שנה. יחד, אנחנו חלק מרשת עולמית. השנה הרשת הארצית מתרחבת גם היא – גגות רבים בתל-אביב ובחיפה יצטרפו אלינו!

הפסטיבל ברובו מתקיים ללא עלות – חשוב לנו לשמור על הפעילות חופשית ונגישה. יחד עם זאת, נשמח אם יש ביכולתכם לתרום ולתמוך בנו – כדי שנמשיך ליצור עיר טובה יותר.

 

לחצו לתרומה:

רשת הגגות בישראל ובעולם –

 

אנחנו לא משוגעי הגגות היחידים – לשמחתנו נוצרת בישראל וברחבי העולם כולו רשת של ארגונים ויוזמות שיחד מקדמים הקמה של גגות מכל הסוגים והצבעים:

״יום הגגות הירוקים העולמי״ – שחל ב-6 ביוני מדי שנה הוא יוזמה עולמית שיותר מ-70 ערים לוקחות בה חלק.

הרשת האירופאית של ארגוני גגות נקראת ECRN וחברים בה ארגונים מ-9 ערים ארופאיות. אחד הארגונים מהווה עבורנו השראה עצומה – ״ימי הגגות של רוטרדם״ שהשנה מקים את הפרויקט המטורף – Roof-Walk שמחבר בין 8 גגות במרכז העיר רוטרדם על ידי גשרים ומדרגות.

וגם בישראל כבר נוצרת רשת – את הארועים של ״גג-עדן: ימי הגגות של תל-אביב״ מוביל ה״סנטר-פארק״, הגג הנפלא של דיזינגוף סנטר שיחד אליו חברו עוד 6 גגות מיוחדים. השותף שלנו בחיפה הוא ״סירקין 21״ שהוא יחסית חדש אבל כבר עכשיו נוצרה סביבו קהילה יצירתית ובועטת כמו שרק חיפה…

 

 

קרדיט ותודות "גג-עדן"

צוות היגוי פסטיבל: מתן ישראלי, הלל מורן, מעיין ליטאי

צוות המרפסת של מוסללה: אלכס שלגר, נדב אורן, ליה פון שוורצה, אלעד גורביץ, דידי

ניהול מוסללה: נילי פרלמוטר, אלי אריאל

ניהול והפקת הפסטיבל — מעיין ליטאי

הפקת אירועי חוץ וסיורים — אפרת בן צור

תיאום הפקה – נופר בסיל

צוות מוביל כנס ״חלוצי הגגות" — דנה גזי, גילת לווינגר, מירב שנפ

עיצוב גרפי — איתם טובול, גרוטסקה

עיצוב ותכנות אתר — יחיאל נחמני

יחסי ציבור — איתי ליטמן. מים שקטים תקשורת

תיעוד ושידור — גיתי סילבר, הדר בשארי, אריק פוטרמן

ניהול סאונד – שלום בניזרי

ניהול מדיה — Funia – Digital & Beyond

עריכה לשונית — יעקב קרויזר

תרגום לערבית — ז'נאן בסול

תרגום לאנגלית —  אלה נובק

ועד מנהל מוסללה — אייל בלוך (יו״ר), נעמי צור, ניר יוגב, לידיה מלטין, ענת מופקדי, אייל לויט

 

תודות מיוחדות —

לחברי וחברות מוסללה, מצילות המזון המופלאות, מרכז סינסילה התאום מעבר לקו, צוות הסדנא של מוסללה, דני קינרייך, שרון גרדשטיין, קפה יולו, עמר בן צבי, ויבהא גאלהוטרה, דוד באר וצוות רקס, אורי גולדברג, אנשי בניין כלל ודוד אוחיון מחברת מיקדן (כלליר).

תודה לקרן החדשנות של הקרן לירושלים ובמיוחד לג׳יימס סניידר ורות דיסקין, עיריית ירושלים, אריאל גוטליק, אודי בן דרור והרשות לפיתוח ירושלים, שלמה לוי, נעמה יונה ורשות הצעירים, קרן רונן הררי, התשתית – עשייה חברתית חדשנית, לחברות בינג-קלימה, בניין צומח, אואזיס גגות ירוקים, סמארט סולאר וארומה ישראל.

תודה מיוחדת למיכל ויובל רכבי על תמיכתם במרפסת.

אנו מודים לעיזבונה של רות ברנשטיין, ברונקס, ניו-יורק, ארה"ב, על תרומה נדיבה לזכר משפחת ברנשטיין.

 

תודות לכל הגגות השותפים —

אברהם הוסטל, סינמה הוסטל והג'ון סמית, פוסט הוסטל, עיריית ירושלים, בית הספר הדו-לשוני, עמותת כולנא, בראסרי עין כרם, מוזיאון על התפר, משכנות התיאטרון, התחנה לחקר ציפורי ירושלים, הבית העתיק בעין כרם, וכל שאר הגגות שבהם ביקרנו בסיורים הרבים.

תודה לכל האמניות והאמנים המרצות והמדריכים — שנתנו מעצמם ליצירת חווית תרבות גגות מלאה ומפתיעה. לא יכולנו בלעדיכם.

 

תודה שבאתן/ם.